info@titizkaucuk.com |

Bu sayfada kauçuk ve kauçuk zemin kaplama ile ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Üretici Firma Mısınız?

01

Bizler kauçuğu üreten ve uygulamasını da kendisi yapan bir firmayız.
Uygulamalı yapılan işlerde ürün ve uygulama garantisini firmamız üstlenmektedir.

Türkiye'de Hangi İllere Hizmet Veriyorsunuz?

02

İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Trabzon gibi Tüm büyük illere olduğu gibi tüm Türkiye'ye, hatta Avrupa ve Asya'ya hizmet vermekteyiz.

Kauçuk Zemin Kaplama Zemine Nasıl Uygulanıyor ve Zamanla Yerinden Çıkar Mı?

03

Düzgün ve pürüzsüz yüzeyin temizlenmesinin ardından çift kompenantlı kauçuk tutkalı zemine serilir ve üzerine kauçuk uygulaması yapılır. 8 saat içinde kürleşme (kauçuk ve zeminin birbirini tutması) sağlanır. Kürleşme sağlandıktan sonra zeminden ayrılması neredeyse imkansızdır.

Kauçuk Zemin Kaplaması Yapılırken Gerekli Bir Şart Var Mıdır?

04

Zeminin düzgün ve nemli olmaması esastır. Hava şartlarının kontrolü yapılarak ve zemin kontrol edilerek uygulama yapılmaktadır.

Kauçuk Zemin Kaplama Her Zemine Uygulanabilir Mi?

05

Kauçuk zemin kaplamanın yapılabilmesi için beton zeminin olması esastır. Beton zeminin düzgün olması kauçuk zemin kaplamanın ömrünü uzatmaktadır.

Toprak Zemine Kauçuk Kaplanabilir Mi?

06

Normal şartlar altında kauçuk zeminin yapılması için beton zemin istenmektedir. Lakin karo kauçuklar serpme yöntemiyle toprak zeminin üzerine yerleştirilebilir. Bu yerleştirmede kauçuklar yerinden oynayabilir ve hatta yer değiştirebilirler bu sebeple garantili bir uygulama değildir.

Eğimli ve Tırtıllı Beton Zemine Kauçuk Kaplanabilir Mi?

07

Eğimli alanlarda betonun düzgün olması şartıyla, uygulama yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Tırtıllı alanlarda modüler kauçuk (Karo Kauçuk, Altıgen Kauçuk, Kilitli Kauçuk, Yapboz Kauçuk vs.) yapılması istenilen sağlıklı zemini elde etmemize olanak sağlamaz. Bunun yerine dökme kauçuk uygulanması çok daha sağlıklı ve güzel bir zemin elde etmemizi sağlayacaktır.

Kauçuk Zemin Kaplamayı Kendim Yapabilir Ya Da Yaptırabilir Miyim?

08

Eğer kauçuk zemin kaplama uygulaması konusunda deneyime sahipseniz ya da uygulama konusunda uzman kişiler var ise kendiniz ya da ustanız kauçuk zemin kaplamayı yapabilir.

Uygulama (İşçilik) Konusunda Kimden Destek Alabilirim?

09

0216 201 1 201 numaralı Destek hattımızı arayabilir ya da This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine mail atabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm konularda bilgi alabilirsiniz.

Uygulama ve Onarımı Zor Mudur?

10

Kauçuk Zemin kaplama Uygulaması ustalık gerektirmektedir. Lakin onarımı çok pratiktir. Örneğin 40x40 ebatlarında zedelenen bir ürünü yerinden çıkarıp yine aynı ebatlardaki ürünü yerine koyarak problemli ürünü hemen değiştirebilirsiniz.

İç Mekanda Uygulama Yapılabilir Mi? Spor Salonları İçin Uygun Mudur?

11

İç mekanda uygulama yapılabilir. Lakin uygulama yapılacak alanın havalandırmasının olması ya da havalandırılan bir bölge olması gerekmektedir.
Spor salonlarında çok sık uygulama yapılmaktadır. Sporcu sağlığını koruyan bir üründür. Spor yapılırken alt bacak kasları ve bileklerde oluşabilecek ağrıları yok etmektedir. Sporcunun spor yapma zamanını arttırmaktadır.

Spor Salonlarında Tutkalsız Uygulama Yapılabilir Mi?

12

Spor salonlarında uygulama yapılırken müşterinin talebi ve zeminin durumuna göre tutkalsız uygulamada yapılabilmektedir.

Kauçuk Zemin Kaplamanın Ses Kesme Özelliği Var Mıdır?

Testlerle oynaylanmıştır ki gözenekli ve esnek yapısından ötürü darbe ve ses sönümleme özelliğine sahiptir. Darbeye dayalı yüksek desibel sesleri emerek çok düşük desibele çekmektedir.

Kauçuk Nedir?

13

Doğal ve yapay olmak kaydıyla 2 türlü kauçuk vardır.
1.Doğal Kauçuk, kauçuk ağacından imal edilmektedir
2.Yapay Kauçuk, çeşitli kimyasallarla imal edilmektedir.

Kauçuk Zemin Kaplaması Yapıldıktan Sonra Bakım Maliyeti Var Mıdır?

14

Her hangi bir bakım maliyeti yoktur.

Kauçuk Zemin Kaplamasını Nasıl Temizleyebilirim?

15

Temizliği için ekstra bir zahmet gerektirmemektedir. Su ve paspas ile pratik bir şekilde temizlenmektedir.

Havuz Kenarına Kauçuk Kaplanır Mı ya da Islandığında Kayganlaşır Mı?

16

Havuz kenarlarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kauçuğun gözenekli yapısının gereği üzerinde su tutmaz ve ıslandığında kaygan bir hale gelmez.

Kauçuk Kanserojen Midir?

17

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) belirlediği kriterlere uygundur. Kauçuk madde hayatımızın her alanında mevcuttur. Örneğin: bebek emziği, ayakkabı, eldiven vs.

Çocuk Oyun Parkını Kauçuk Zemin ile Kapladığımıda Mikrop Bakteri Barındırır Mı?

17

Çocuk oyun parklarında kauçuk zeminin tercih edilme sebebi üzerinde bakteri ve mikrop barındırmamasıdır. Çocukların yağmurda, karda kirlenmeden parklarda oynamalarına olanak sağlayan bir üründür.
Çocuk oyun parkı zemininin toprak ve kum olması halinde açık havada bulunan bakteriler mikroplar toprak ve kum zeminde yerleşerek oradan çıkamamaktadır. Özelikle kum zemine hayvanların dışkılarını yapmaları ve kumun içine gizlemesinden ötürü mikrop yatağı haline gelmektedir. Bu dururmun bir çözümü henüz bulunamamıştır. Bu sebeple diğer tüm zeminlerden çok daha sağlıklıdır.

Çevreci Bir Ürün Müdür? ve Geri Dönüşüm Malzemesi Kullanılıyor Mu?

19

Yeşil ve %100 geri dönüşümden elde eldilen bir üründür. Araba lastiklerinin tel, kir ve diğer maddelerinden arındırılarak kırma makinelerinde kırılması sonucu üretilmektedir.

Ortalama Ömrü Nedir?

20

Ortalama ömrü 15-20 yıl olmaktadır. Kullanım şartlarına, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak değişim göstermektedir.